تبلیغات
موسیقی تالشی - استاد سهراب ظهیری ناو

موسیقی تالشی

هدف من ترویج موسیقی تالشی است


آلبوم چمه تالش، استاد سهراب ظهیری ناو
رشته کوه و سرزمین تالش منطقه ی وسیع از جنوب دریای خزر تا جنوب قفقاز(از رود سپید رود تا رود کورا) است،قوم کهن تالش ساکنان باستانی این دیارند و زبان شیوای تالشی از زبانهای کهن ایرانی در کنار موسیقی و فرهنگ شاخص تالشها جلوه گر باورها و اندیشه های این قوم و ملت ریشه دار است،در دامن بهشتی سرزمین تالش هنرمندان و اندیشمندان بسیاری بالیده اند،و زیبایی ها و دردها و رنج های قوم تالش را منعکس کرده اند،یکی از این هنرمندان سهراب ظهیری ناو خواننده خوش آواز،نجیب و پر آوازه ی تالش است. سهراب ظهیری در سال 1372 با اثر فقره بندلی(بندلی مظلوم)

مسعود شهبازلی پا به عرصه ی حرفه ایی موسیقی گذاشت. و چند سال بعد، مستند دنیای تالش کار دیگری از مسعود شهبازلی، میدان خوبی برای شناساندن صدای سهراب ظهیری به جامعه ی تالش ایجاد کرد. همکاری با استاد فریدون امیر رضوانی، محراب مسرور و اکبر رسول زاده در پیشرفت هنری ظهیری وضبط کارهایی همچون گلتا و پلیمه در صدا و سیما تاثیر بسزایی داشت. از سال 81 به بعد و پس از آشنایی سهراب با آرمین فریدی وهمکاریی این دو در گروه موسیقی آشیر، صدای سهراب در بزرگترین سالن های پایتخت و جشنواره های معتبر کشوری همچون جشنواره ی موسیقی مقامی کرمان، مشهد و تهران و رادیو تالشی باکو طنین انداز شد. در این دوره ظهیری به طور جدی به اجرای موسیقی فولکلور اسالمی و ترانه های بومی منطقه همچون چین چین عرق چین، چاروادارون آمه وقته، هامانه و .. در جشنواره ها پرداخت.

سهراب صدای ملیح،  گرم و پر از تحریرها و تزیین های پبچیده دارد. او به اغلب شیوه های آوازی تالش ها مسلط است و اغلب ترانه ها را به درستی آموخته و در سینه پرورده است. سادگی، افتادگی و روح همکاری در او  محبوب مردمش کرده است . تالش ها دوست اش دارند و  زمان بسیاری است در انتظار این اثر  "چمه تالش" او هستند که در همکاری با

"رضا فدایی" آهنگساز جوان و با انگیزه، مجموعه قابل قبولی ارائه داده اند. دقت در حفظ لهجه ی موسیقیایی منطقه از حیث فواصل و رنگ صوتی ، با توجه به پیچیدگی موسیقی این قوم در تنظیم و خوانندگی این مجموعه قابل توجه است.

در آلبوم چمه تالش

تنظیم کننده: رضا فدایی

خواننده: سهراب ظهیری ناو

شاعر: استاد سید عثمان ذبیحی

شاعر: استاد فریدون امیر رضوانی

گردآوری و تنظیم آثار: سهراب ظهیری ناو

شاعر و تکنواز: آرمین فریدی

صدا بردار: آرمین کار باف و مهرناز محبیتی

کمانچه: هادی آرزم

نی: داوود ورزیده

کمانچه آلتو: شروین مهاجر

عود: محمد فیروزی

تار: آزاد میرزا پور

سنتور - سرنا: رضا فدایی

کوبه ای-تنبک-دف-دایره-دهل: کوروش بزرگ پور

همخوان: شاهرخ شیردوست

همخوان: لیلا مرآت


برای دانلود آهنگ ها به ادامه مطلب بروید:


لینکهای دانلود:


هشان هشان

 چاروادارون آمه وقته

آوازه ناجه هوا

چین چین عرق چین

ممود به

یار بری

آواز تالش دولابی

به رو به درگاه خدا

هامانه

ممود به(بی کلام)
نوشته شده در جمعه 30 مهر 1389 توسط جهانبخش كلانتری چروده
درباره وبلاگ
آمار سایت

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ